Új kötet mutatja be az akadémiai innováció és a szellemi tulajdon összefüggéseit

A kötet szerkesztője, Dr. habil. Grad-Gyenge Anikó (BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar) hangsúlyozta, hogy az egyetemek és kutatóintézetek fejlesztéseinek piacra viteléhez speciális jogi támogatásra van szükség. A mű pontosan ezt a célt szolgálja: segíti a szakembereket az akadémiai eredetű innovációk jogi és stratégiai kérdéseinek megértésében.
A kötet létrehozásában Dr. Keserű Barna Arnold, a Széchenyi István Egyetem Polgári Jogi és Polgári Eljárásjogi Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense is közreműködött szerzőként. A bemutató keretében megrendezett kerekasztal-beszélgetésen részletesen kitért az egyetemi szellemi tulajdon kezelésének aktuális kérdéseire, kiemelve az oktatási és kutatási szférában rejlő lehetőségeket és kihívásokat.
A kiadvány különleges jelentőségű, hiszen az egyetemi spinoff vállalkozások, a technológiatranszfer és a szellemi tulajdon kezelése kulcsfontosságú a magyar gazdaság versenyképességének erősítéséhez. Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkára is kiemelte, hogy a Neumann János Program keretében jelentősen nőtt a szabadalmi bejelentések száma, ami a hazai innovációs erőfeszítések sikerét bizonyítja.
A kötet hiánypótló jellegű, hiszen nemcsak elméleti kereteket mutat be, hanem gyakorlati útmutatást is nyújt az egyetemi innováció gazdasági értékké alakításához. A szerzők mind kiemelkedő szakértők, akik közvetlenül részt vesznek az akadémiai szellemi vagyon gazdálkodásában.